Depilacja laserowa to zabieg, który z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Znajduje ona zastosowanie wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody depilacji są niewystarczające. Dotyczy to przede wszystkim osób, u których pojawia się problem podrażnienia, zapalenia skóry, czy wrastania włosów. Pojawienie się stanów zapalnych, to problem dość powszechny. Szacuje się, że co trzecia kobieta i co czwarty mężczyzna cierpi z powodu zmian zapalnych i podrażnienia skóry. To kłopot nie tylko zdrowotny, ale i estetyczny.  Depilacja laserowa, jest tu szansą na usunięcie niechcianego owłosienia w sposób trwały i bez skutków ubocznych.

Depilacja laserowa, czyli jak to działa

W gabinetach kosmetycznych i salonach piękności stosuje się kilka metod usuwania owłosienia. Najlepszą, dająca trwałe rezultaty jest depilacja laserowa w Gdańsku. Do wykonania tego zabiegu stosuje się specjalistyczne urządzenie emitujące wiązkę światła lasera, która niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniami. Zabieg ten uznawany jest za bardzo bezpieczny i dający najlepsze rezultaty, zwłaszcza w przypadku gęstego i ciemnego owłosienia.

Największą zaletą tego zabiegu jest miejscowe niszczenie struktur o ciemniejszej barwie. Laser nie uszkadza powierzchni skóry, nie powoduje trwałego  podrażnia. Depilacja laserowa w Gdańsku, może być wykonywana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, u których występują odczyny atopowe po zastosowaniu tradycyjnych metod usuwania owłosienia.

Co z tym bólem?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają pacjenci. Strach przed bólem potrafi być ogromny. Depilacja laserowa w Gdańsku jest uważana za zabieg mało bolesny i dużo częściej powodujący dyskomfort. Wiele zależy tu od osobistego progu bólu i rodzaju owłosienia. Im grubsze i ciemniejsze włosy, tym poziom bólu jest większy. Przyłożenie głowicy do skóry powoduje uczucie porównywalne z wyrywaniem pojedynczych włosów, np. przy regulowaniu brwi.  Współczesne urządzenia laserowe wyposażone zostały w elementy chłodzące, których zadaniem jest znieczulanie skóry i zapobieganie jej oparzeniu. W ten sposób zabieg można wykonać szybko i stosunkowo bezboleśnie. Czas jego trwania to ok 20 minut. Jeśli ból jest dla nas dużym problemem, to warto porozmawiać z ekspertem. Depilacja laserowa w Gdańsku posiada zespół najlepszych profesjonalistów, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości.

Jakie efekty daje depilacja laserowa w Gdańsku?

Rosnąca skuteczność depilacji laserowej wynika przede wszystkim z jej wysokiej skuteczności. Trzeba tu jednak wyraźnie podkreślić, że najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie daje się uzyskać u osób o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Dlaczego właśnie u nich? Wiązka lasera działa na melaninę, która warunkuje kolor naszej skóry i włosów. Ciemne włosy na jasnej skórze, to idealne warunki do przeprowadzenia zabiegu. Laser będzie wtedy wnikał głęboko w strukturę włosa, bez szkody dla samej skóry. U osób z ciemną karnacją wiązka lasera działa także na melaninę zawartą w skórze. Prowadzi to do osłabienia samego zabiegu depilacji, oraz ryzyka oparzenia skóry. Osoby o jasnej karnacji, blond, czy rudych włosach mają stosunkowo małą ilość melaniny, przez co depilacja laserowa w Gdańsku jest u nich najmniej skuteczna.

Ilość zabiegów zależy od koloru włosów, ich grubości, oraz karnacji skóry. Depilacja laserowa w Gdańsku daje najlepsze rezultaty po 4-5 sesji. Ta ilość gwarantuje całkowite usunięcie zbędnego owłosienia. Gładką skórą będzie się można cieszyć przez kilka lat. Teoretycznie, ponieważ zaburzenia hormonalne, ciąża, lub specyficzne leki, mogą spowodować, że zabieg trzeba będzie powtórzyć dużo wcześniej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie skóry do zabiegu depilacji laserem wymaga kilku ważnych czynności. Podstawą jest zawsze dokładny wywiad z pacjentem. Na tej podstawie można sporządzić  indywidualny plan przygotowujący do zabiegu. Osoby przyjmujące leki z retinoidami muszą zaprzestać ich przyjmowania co najmniej pół roku przed zabiegiem. Jest to szczególnie ważne, ponieważ istnieje bardzo duże ryzyko powstania blizn i przebarwień na skórze. Istotne jest też  zadbanie o kondycję skóry w miejscu depilacji. Wszelkie stany zapalne, zakażenia grzybicze wymagają pełnego wyleczenia. Na kilka tygodnie przed planowaną sesją trzeba zaprzestać depilacji, stosowania samoopalaczy i ograniczyć przebywanie na słońcu. Depilacja laserowa w Gdańsku gwarantuje najlepsze efekty, pod warunkiem, że zostanie ona przeprowadzona przy pełnej współpracy z pacjentem.

Chcę, ale nie mogę, czyli przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja laserowa w Gdańsku, to zabieg, którego wykonanie powinno być poprzedzone dokładnym wywiadem medycznym. Nie jest prawdą, że może się jej poddać każdy, bez względu na stan zdrowia. Kiedy należy z niego zrezygnować? Kobiety w ciąży, karmiące piersią, powinny zdecydowanie odłożyć wykonanie tego zabiegu. Przeciwwskazaniem są także choroby nowotworowe, stany zapalne skóry w miejscu zabiegu, oraz przyjmowane leki z witaną A. Ze względu ma małą skuteczność, depilacja laserowa w Gdańsku jest odradzana osobom o bardzo jasnej karnacji i rudych włosach.

Pora roku ma znaczenie

Depilacja laserowa w Gdańsku może być wykonywana przez cały rok, choć najmniej odpowiedni jest czas letni. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy usuwać owłosienie twarzy, czy dłoni. Skóra przed, jak i po zabiegu powinna być szczególnie chroniona przed słońcem. Stąd też najłatwiej jest wykonywać depilację laserową w okresie chłodniejszym, gdy skórę nie pokrywa opalenizna i nie jest ona narażona na silne promieniowanie UV.

Jakie są ceny zabiegów?

Laserowa depilacja staje się coraz bardziej popularna. Gładka skóra na lata, to marzenie wielu ludzi. Coraz częściej depilacji poddają się mężczyźni. Koszt jednego zabiegu waha się do 100 zł do nawet 400 zł. Znaczenie ma tu depilowany obszar ciała i rodzaj owłosienia.  Należy pamiętać, że aby uzyskać pożądane rezultaty, sesji powinno być przynajmniej 4. Jeśli owłosienie jest grube i gęste, takich zabiegów trzeba będzie wykonać przynajmniej 5. Rezultat jest jednak bezsporny, a skóra pozostanie gładka na kilka lat.

 

Depilacja laserowa w Gdańsku, to zabieg, cieszący się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nic w tym dziwnego. Gładkie i atrakcyjne ciało, pozbawione zbędnego owłosienia, to współczesny trend. Chcemy być piękni i atrakcyjni. Kiedy nadmierne owłosienie zaczyna spędzać sen z powiek, a częste golenie powoduje podrażnienie skóry, warto sięgnąć po nowoczesne metody. Jedną z nich jest  depilacja laserowa w Gdańsku.  Wysokiej klasy urządzenie laserowe Lumenis, oraz zespół profesjonalistów, to gwarancja doskonałych efektów depilacji. Komfort i bezpieczeństwo zabiegów jest bezsporne, a efekty? Cóż, wystarczy posłuchać opinii zadowolonych klientów. Piękna i gładka skóra na lata, to najlepsza reklama. Wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody zawodzą, warto prosić o pomoc ekspertów. Bądźmy piękni tego lata. Depilacja laserowa w Gdańsku, zadba nie tylko o nasze gładkie ciało, ale przede wszystkim o dobre samopoczucie.