Męskie koszule są oznaką elegancji. Noszone są zarówno na wielkie okazje, jak i na co dzień. Nie trzeba jednak wybierać się na ważne wydarzenie by nosić ten element garderoby. Idealnie sprawdza się on w absolutnie każdej stylizacji. Szczególnie jeśli lubi się klasyczne ubrania. Koszula męska będzie wtedy jednym z najczęściej noszonych elementów garderoby. Uniwersalny krój oraz różnorodność pod względem wzorów sprawia, że zarówno gładka koszula, jak i koszula męska w kratę znajdzie miejsce w szafie eleganckiego mężczyzny. Z czym łączyć koszule i czy zawsze musi być to marynarka i eleganckie spodnie?

Koszula – uniwersalny element mody męskiej

Elegancki mężczyzna nosi koszulę. To twierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe i uzasadnione. To jeden z najpopularniejszych elementów męskiej garderoby. Przez pewien czas był on wypierany przez zwykłe koszulki, jednak aktualnie wraca do łask. Przede wszystkim istotnym jest uniwersalność tego typu ubioru. Istnieje wiele krojów koszul męskich. Są taliowane, proste, z kołnierzem, ze stójką, z długim i krótkim rękawem. To tak wiele możliwości wyboru, że mężczyzna o absolutnie każdym typie budowy ciała znajdzie coś dla siebie. Co więcej na rynku są koszule szyte z różnych materiałów. Wersje lniane i bawełniane idealnie sprawdzają się w miesiącach letnich. Koszule z domieszką wełny doskonale termoizolują w okresie zimowym. Te z dodatkiem jedwabiu czy wiskozy bambusowej nadają się na wielkie, eleganckie wyjścia. Dlatego też koszula nie podzieliła losów innych elementów garderoby i nie odeszła w zapomnienie. To ubranie, które można dopasować do innych ubrań znajdujących się w szafie.

 

Koszula męska w kratę – z jakimi spodniami połączyć ten element garderoby?

Koszule mają nie tylko różne kroje. Różnią się między sobą również kolorami, teksturą i splotem materiału. Koszule w kratę często były kojarzone z roboczym ubiorem wykonanym z przyjemnej flaneli. Jednak również eleganckie wersje zdobione są tego typu farbowaniem. Doskonale wyglądają w nich mężczyźni o smukłej sylwetce. Pojawia się jednak problem z jakimi spodniami powinna być łączona koszula męska w kratę? Czy muszą być to spodnie garniturowe? Otóż nie. Koszula z tego typu nadrukiem doskonale połączy się ze zwykłymi materiałowymi spodniami, a nawet z jeansami. Lepiej jednak wybierać spodnie o jednolitym kolorze. W przeciwnym razie koszula w kratę doda stylizacji niechlujności. A tego efektu lepiej unikać.

 

Czy koszula nadaje się tylko na ważne wyjścia?

Jeszcze kilkanaście lat temu moda na koszule ograniczyła się jedynie do ważnych, oficjalnych wydarzeń z życia mężczyzny. Nadal wielu dojrzałych mężczyzn uważa wciśnięcie się w ten element garderoby za karę. Młode pokolenie coraz częściej zakłada koszulę w sytuacjach codziennych. Zazwyczaj nie jest ona zdobiona wtedy krawatem czy muszką. Stanowi oddzielny element garderoby, który jednocześnie dodaje elegancji, jak i podkreśla sylwetkę. Umiejętne łączenie modowych standardów z nowymi trendami sprawia, że koszule przeżywają swój renesans.