Buty powinny być przede wszystkim wygodne. Jednakże ich wygląd również nie jest bez znaczenia. Dlatego najlepszym jest kompromis pomiędzy wyglądem, a komfortowym noszeniem. Dotyczy to szczególnie kobiecego obuwia, które ze względu na panujące kanony ubioru, jest mniej wygodne od męskiego. Trudno czasem spędzić w atrakcyjnych wizualnie butach cały dzień w pracy. Rozwiązaniem mogą być mokasyny lub lordsy, które zapewniają większą wygodę noszenia niż buty na wysokim obcasie czy koturnie. Czym jednak różnią się między sobą te dwa modele obuwia?

Lordsy – nieznana nazwa znanych butów

Buty na niskim obcasie lub z płaską podeszwą z charakterystycznym wycięciem po obu stronach języka – to właśnie lordsy. Buty o takim kroju są niezwykle wygodne, ale również eleganckie. Były noszone jako buty domowe przez arystokrację. Stąd też ich nazwa. Lordsy mogą być wykonane w różnym kolorze i z różnych materiałów – zazwyczaj jednak są to surowce zbliżone do skóry. Dzięki klasycznemu wyglądowi takie obuwie jak lordsy mogą uzupełniać każdą stylizację. To idealne obuwie zarówno do biura, jak i do każdego miejsca, gdzie obsługuje się klienta w reprezentacyjnym stroju. Ten typ butów jest znany już od dawna – jednak jego nazwa bywa myląca dla osób, które nie mają zainteresowania modowego. Lordsy nadają się do noszenia w okresie wiosennym i letnim – szczególnie, że posiadają lekką budowę. Zachwycają również komfortem noszenia – to połączenie elegancji półbutów z wygodą balerin. Z pewnością znajdą miejsce w szafie osoby, która ceni zarówno komfort, jak i atrakcyjny wygląd.

 

Czym różnią się mokasyny i lordsy?

Innymi półbutami dopasowanymi do noszenia w okresie letnim i wiosennym, o podobnym profilu są mokasyny. Są jednak zasadnicze różnice pomiędzy tymi typami butów. Pod względem wizualnym najważniejszą jest brak charakterystycznych wycięć po obu stronach języka. Mokasyny są również najczęściej wykonywane z tkaniny – materiału lżejszego, podczas gdy dominującym surowcem na lordsy pozostają surowce skóropodobne. Buty te, mimo podobnego kształtu różnią się między sobą grubością podeszwy. Lordsy występują zarówno w wersjach na niewysokim obcasie lub koturnie, jak i z podeszwą zupełnie płaską. Mokasyny są butami do noszenia codziennego o płaskim profilu. Bardziej pasują zatem do codziennych stylizacji niż do biura. Jednak wykorzystujące mokasyny, jak i lordsy damskie stylizacje mogą być bardzo różnorodne. Dlatego warto mieć w szafie oba typy obuwia.

 

Jak stworzyć stylizację z lekkimi, codziennymi butami?

Stylizacje codzienne zależą w dużej mierze od planów na konkretny dzień oraz wykonywanej pracy. Do biura gdzie jest określony dress code należy założyć ubrania z nim zgodne. Dotyczy to również noszonych butów. Lepiej będą wyglądać wykorzystujące lordsy stylizacje. Jest to bardziej formalne obuwie. Do codziennych przechadzek w czasie urlopu należy wybierać modele wygodniejsze. Należy jednocześnie pamiętać, aby buty były uzupełnieniem całego ubioru. Czasem połączenia niestandardowe wyglądają razem doskonale.