Wkładki ortopedyczne jakie wybrać

Zastanawialiście się kiedyś czym są wkładki ortopedyczne? Jeśli szukacie informacji o owych wkładkach to trafiliście na dobry artykuł. Wkładki ortopedyczne powinny być stosowane, kiedy mamy problem z zaburzeniem funkcjonowania stopy, nieprawidłowym wykształceniem jej łuków i w przypadku dolegliwości bólowych, w których stopa jest jedynym źródłem dolegliwości.

Na jakie wady, choroby, dolegliwości powinniśmy nosić wkładki ortopedyczne?

Płaskostopie – schorzenie, które polega częściowym lub całkowitym zaniku i obniżeniu łuków wysklepiających podeszwę. Prawidłowo wykształcona stopa jest zdolna do swobodnego przenoszenia ciężaru ciała podczas chodu i aktywności fizycznej. Jeśli jej kształt i funkcja zostają zaburzone – stopa traci zdolność do wykonywania pracy, do której została stworzona.

Halluksy – Paluch koślawy, tak prawidłowo brzmi nazwa tego schorzenia, ma swoją przyczynę w nieprawidłowej biomechanice stopy. W wyniku jej nieprawidłowego obciążenia i braku podparcia w największym palcu stopy, dochodzi do płaskostopia poprzecznego, czyli poszerzenia przodostopia. Bóle w okolicach śródstopia wynikają z postępującej deformacji czy pojawiania się bolesnych odcisków na stopach – powinno to nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u fizjoterapeuty.

Ostroga piętowa – jest bardzo częstym problemem sportowców, osób z nadwagą oraz osób starszych, u których mięśnie i aparat więzadłowy stopy nie jest już na tyle silny, aby spełniać swoją rolę tak dobrze jak do tej pory. Mianem ostrogi piętowej określa się wyrośla kostne na podeszwowej części kości piętowej. Taka wyrośl, kiedy już powstanie, może powodować ból, przewlekły stan zapalny i drażnić okoliczne tkanki (poduszkę tłuszczową stopy, mięśnie oraz nerwy przebiegające w jej okolicy) i powodować bardzo silne dolegliwości bólowe. Czasem silne do tego stopnia, że nie możliwe jest postawienie nawet jednego kroku.

            Wkładki ortopedyczne powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Dla osób starszych łagodzą one bóle ze strony stawów i kręgosłupa oraz zmniejsza obciążenie nóg, natomiast wady postawy korygowane są w niewielkim stopniu. Wkładki ortopedyczne dla dzieci i młodzieży mają większe znaczenie. Ich kości rozwijają się i są na tyle plastyczne, że możliwa jest trwała zmiana ich układu.

A zatem drogi czytelniku. Masz problem ze stopami? Niezależnie czy jesteś z Warszawy, Poznania czy z Gdańska udaj się do lekarza – on przedstawi Ci najlepsze sposoby na leczenie twojego schorzenia i zaproponuje z pewnością najlepsze wkładki ortopedyczne.