Uciążliwe golenie, wrastające włoski i podrażnienia po użyciu maszynki to codzienność wielu osób. Jedwabiście gładka skóra łydek, ud, czy pach nie musi jednak pozostawać w sferze marzeń. Zabiegi laserowej depilacji sprawią, że niechciane włoski i stres związany z ich szybkim odrastaniem staną się tylko wspomnieniem. Na ten komfort można sobie pozwolić dzięki propozycji SkyClinic, oferującej depilację laserową we Wrocławiu.

Kto powinien zainteresować się laserową depilacją?

Laserowa depilacja, którą wykonują specjaliści Sky Clinic, to zabieg polegający na trwałym usunięciu włosków w sposób bezpieczny, komfortowy i trwały. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem (hirsutyzmem), zapaleniem mieszków włosowych, związanym z usuwaniem włosków konwencjonalnymi metodami, czy po prostu: dokuczliwym owłosieniem w niepożądanych miejscach.

Czym jest nadmierne owłosienie?

Nadmierne owłosienie, czyli inaczej hirsutyzm, to defekt polegający na występowaniu u kobiet większego owłosienia niż to, które wynika z  cech uwarunkowanych płcią. Włoski wyrastające na ciele są mocne, sztywne, mogą mieć zmienioną pigmentację. Nadmierne owłosienie może dotyczyć całego ciała, lub pojawiać się miejscowo, np. w postaci wąsika na górnej wardze, owłosienia na policzkach, podbródku, piersiach, czy wewnętrznej powierzchni ud. Hirsutyzm jest problemem dotykającym 5-10% kobiet. Może być to problem natury endokrynologicznej, związany z zaburzeniami w wydzielaniu męskich hormonów płciowych (androgenów), zażywaniem niektórych leków lub antykoncepcją. Czasem nadmierne owłosienie jest kwestią uwarunkowań genetycznych. Warto jest zgłębić przyczynę problemu i jeśli zachodzi potrzeba, leczyć hirsutyzm. Nadmierne owłosienie można usunąć laserowo w klinice SkyClinic.

Niechciane owłosienie w różnych okolicach ciała

Warto pamiętać, że oferta laserowej depilacji SkyClinic we Wrocławiu nie ogranicza się tylko do kobiet. Również mężczyźni mogą zgłosić się na likwidację niepożądanego owłosienia. SkyClinic umożliwia trwałe usuwanie włosków z wielu części i okolic ciała, w zależności od potrzeb i preferencji klienta. Poniżej prezentujemy pełną listę okolic ciała, podlegających depilacji:

 • Wąsik/broda
 • Przedramiona
 • Ramiona
 • Pachy
 • Kark
 • Plecy
 • Klatka piersiowa
 • Brzuch
 • Kresa biała
 • Bikini płytkie
 • Bikini głębokie
 • Łydki i kolana
 • Uda i kolana
 • Całe nogi
 • Pośladki
 • Szpara międzypośladkowa

Najnowsze technologie laserowej depilacji tylko w SkyClinic

Na rynku dostępnych jest wiele metod usuwania owłosienia. SkyClinic wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia techniki, by zapewnić klientom komfort, bezpieczeństwo i długotrwałe działanie. W klinice podczas zabiegów depilacji stosowany jest laser diodowy. Metoda ta wykorzystuje wiązki światła o dużej energii, które wnikają wgłąb skóry i trwale niszczą cebulki włosów. Laser diodowy Linscan, używany w SkyClinic posiada nowatorskie skalowanie liniowe. Pozwala ono na niszczenie włosków na różnych głębokości.  Zabiegi przeprowadzane w klinice są w pełni komfortowe, dzięki zastosowaniu w laserze specjalnego systemu chłodzącego. W trakcie skanowania danej części ciała, kryształ wbudowany w urządzenie do depilacji mocno schładza partię ciała poddawaną zabiegowi, niwelując poczucie dyskomfortu. Dodatkowo laser wychwytuje zarówno włoski ciemne jak i jasne. Na rynku nie ma skuteczniejszej metody usuwania niepożądanego owłosienia. Wykonanie zabiegu laserem diodowym daje gwarancję, że włos nigdy już nie odrośnie w miejscu poddanym działaniu promieni. Jest to procedura szybka i bezbolesna, pozostawiająca skórę gładką na zawsze.

Depilację wykonuje wykwalifikowany kosmetolog, posiadający doświadczenie w zabiegach z wykorzystaniem lasera diodowego oraz przygotowany do pracy z klientem. Czas uzyskania efektów depilacji zależy od konkretnej osoby. Dla osiągnięcia trwałych efektów zaleca się wykonanie od 2 do 6 takich zabiegów.

Czemu zabieg należy powtarzać?

 

Żeby zrozumieć potrzebę powtarzania zabiegów laserowej depilacji, trzeba wiedzieć, że wzrost włosa dzieli się na 3 fazy. Są to:

 • anagen – aktywna faza wzrostu włosa
 • katagen – faza przejściowa wzrostu włosa
 • telogen – faza spoczynku, kiedy włos powoli obumiera i wysuwa się ze skóry.

Naturalnie, nie wszystkie włosy są jednocześnie w tej samej fazie. Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej niszczonych jest około 30 % włosów. Laser niszczy tylko włosy znajdujące się w anagenie, bo właśnie wtedy są one czułe na światło lasera. Następny zabieg należy wykonać za 4-6 tygodni, kiedy kolejne włosy znajdą się w fazie aktywnego wzrostu i postępować tak aż do wypalenia wszystkich włosków w danej okolicy.

 

 

 

 

Cena nie zwali z nóg

Ceny depilacji laserowej w Sky Clinic wahają się w zależności od okolicy ciała. Gładką skórą można cieszyć się już od 120 złotych za zabieg. Klinice zależy na jak największej dostępności usług. Jeśli więc cena zabiegów stanowi problem dla klienta, Sky Clinic proponuje system spłaty ratalnej. W związku z tym nawiązano współpracę z firmą CredoMedica, która przoduje na rynku kredytów ratalnych związanych z procedurami medycznymi i zabiegami medycyny estetycznej. Firma ta gwarantuje szybkie przeprowadzenie niezbędnych procedur przy minimum formalności. Cenę zabiegów można podzielić na wygodne comiesięczne raty, których wysokość można poznać używając dostępnego na stronie kliniki kalkulatora. Opłata zabiegów na raty jest w pełni bezpiecznym i wygodnym sposobem regulowania należności.

“Diamentowa klinika” Sky Clinic

Sky Clinic to certyfikowana klinika medycyny estetycznej we Wrocławiu. Pracują tu doskonali lekarze, kosmetolodzy i wykwalifikowany personel medyczny. Zespół tworzą doświadczone osoby, które mimo to ciągle się dokształcają, by zapewnić najwyższy poziom usług medycyny estetycznej. Świadczyć o tym może zdobycie wyróżnienia ARTAS CLINICAL EXCELENCE, którym poszczycić mogą się tylko najlepsze placówki. Oprócz Sky Clinic, w Europie tytuł “diamentowej kliniki” otrzymały tylko ośrodki w Paryżu i Madrycie. Klinika wprowadza najnowsze technologie, by zapewnić klientom komfort, bezpieczeństwo i skuteczne rozwiązanie nawet najbardziej zaawansowanych kosmetycznych mankamentów.