Trening oraz zabieg EMS cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To nowoczesna technologia pozwalająca na wyrzeźbienie sylwetki bez morderczych treningów i wylewania potów na siłowni. Poprawia kondycję, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, wzmacnia mięśnie. Jednak czy faktycznie jest w stanie zastąpić tradycyjne ćwiczenia?

Co to jest EMS?

EMS to ćwiczenia wykonywane z użyciem technologii elektrostymulacji mięśniowej. Jest to bezinwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda elektrostymulacji mięśni. Ma za zadanie wzmacniać, przywracać funkcję oraz zapobiegać zanikowi mięśni. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia przepływu krwi dzięki czemu mięśnie i organizm są bardziej dotlenione. EMS stosowany jest również w rehabilitacji w celu poprawy sprawności ruchowej, zmniejszenia bólu mięśniowego czy wzmacnianiu mięśni po kontuzjach lub chorobach.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu wykonuje się dokładne pomiary ciała w celu ustalenia efektów pozabiegowych. Następnie do odpowiednich grup mięśni przyczepiane są specjalne elektrody, które mają za zadanie stymulować mięśnie do pracy. Impulsy przekazywane przez elektrody mają za zadanie wspomagać pracę mózgu w celu przesyłania impulsów do neuronów znajdujących się w mięśniach i w ten sposób aktywując je do wysiłku. Impulsy te są bezpieczne dla zdrowia i bezbolesne. Zabieg trwa zazwyczaj 30 minut i generuje około 20 tysięcy skurczów dzięki czemu jest porównywany do 2 godzinnego treningu na siłowni lub wykonania 20 tysięcy brzuszków lub przysiadów. W wyniku regularnych zabiegów dochodzi do zwiększenia mięśni oraz utracie komórek tłuszczowych. Dzięki temu wysmukla i wyrzeźbia sylwetkę.

Gdzie wykonać zabieg EMS w Warszawie?

Zabieg EMS w Warszawie można wykonać na Ochocie w klinice RosaMed. Ceny zabiegów EMS na ochocie zaczynają się od 60zł za 30 minutowy zabieg. Jest możliwość wykonania dłuższych zabiegów- 45 minutowych. Najlepsze efekty daje seria minimum 10 zabiegowych wykonywanych 2 razy w tygodniu.