Zanim przedstawimy możliwości radzenia sobie z bólem samodzielnie i to bez wykorzystywania dobrodziejstw farmakologicznych, musimy uświadomić wszystkich, że dobór metod musi być zawsze indywidualny. Pod uwagę należy wziąć źródło bólu, natężenie dolegliwości, rodzaj bólu, ogólny stan pacjenta czy jego preferencje w zakresie przyjmowania i stosowania naturalnych środków. Co ważne, ukojenie mogą przynieść w pełni bezpieczne sposoby, nierzadko dostępne w każdym domu. Należy mieć jednak świadomość własnych potrzeb oraz reakcji swojego organizmu, duszy i ciała. Pacjenci, którzy chcą uśmierzać dolegliwości bólowe naturalnymi, ale optymalnie skutecznymi metodami, powinni udać się na wizytę do obiektu, jakim jest ośrodek leczenia bólu. Specjaliści przedstawią rozmaite możliwości dobrane zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

Co to jest poradnia leczenia bólu?

 

W Polsce kliniki leczenia bólu nie są jeszcze zbyt popularne wśród pacjentów, za to jak najbardziej pomocne i potrzebne. W idealnej sytuacji, z porad specjalistów zatrudnionych w takich placówkach powinni korzystać wszyscy chorzy, którzy uskarżają się na przewlekły albo pojawiający się sporadycznie, ale za to uporczywy ból.

W klinice bólu chory otrzymuje wsparcie, dobierany jest optymalny sposób radzenia sobie z bólem, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Wskazywana jest metodyka oraz dawkowanie, by naturalna kuracja przynosiła jak najlepsze efekty w długim czasie. Należy mieć na uwadze, że w przebiegu licznych chorób pacjent i tak narażony jest na przyjmowanie środków farmaceutycznych, uśmierzanie bólu powinno być więc całkowicie bezpieczne, by nie generowało ryzyka pojawiania się ewentualnych powikłań.

 

Jak łagodzić ból naturalnie?

 

Sen, odpoczynek, aktywność fizyczna, aromaterapia, relaksacyjna kąpiel, gorące albo chłodzące okłady, muzykoterapia, to tylko niektóre ze sposobów radzenia sobie z bólem różnego pochodzenia. Są idealne, jeśli pod uwagę weźmiemy ból głowy, bóle reumatyczne, mięśniowe oraz stawów. W centrum wsparcia terapii konopnej uznaje się również, że w ramach uśmierzania bólu dobrze radzi sobie medyczna marihuana, również w przypadku bólu silnego, w tym występującego w przebiegu chorób onkologicznych czy po zabiegach operacyjnych.

 

Centrum wsparcia terapii konopnej: http://cannabiclinic.com/poradnik-dla-pacjenta/medyczna-marihuana-informacje – sprawdź szczegółowe i sprawdzone informacje

Co ważne, naturalne metody leczenia bólu można stosować bez ograniczeń, jako pojedyncze środki uśmierzające albo w ramach terapii łączonej. Świetnie sprawdzą się także jako elementy uzupełniające tradycyjną kurację. Wszystkie można także stosować długotrwale, bez występowania negatywnych skutków ubocznych.